ВІТАЛЬНИЙ АДРЕС Друк
Написав Лука Карпюк   
Понеділок, 24 жовтня 2011, 21:02

DSC03524

 

 

Вітальний адрес

митрополита Львівського і Сокальського Димитрія

з нагоди 16-ої річниці інтронізації

Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета


 

 

Ваша Святосте! Милостивий наш архипастирю і патріарше!

Благодать Святого Духа, яка «завжди все немічне лікує і виснажене поповнює», збирає нас кожного року у ці дні для того, щоб ми вкотре відзначили день Вашої інтронізації. Свічник нашої патріаршої Київської кафедри знайшов для себе у Вашій особі достойного провідника. Ви очолили Церкву у незвичайний та незвичний період. Промисел Божий підніс Вас на цю висоту у дуже вирішальний та епохальний час, коли Церква наша повстала з колін. В нашій історії це траплялося не раз і не два. Я згадаю ці дати, для того, щоб всі ще раз переконалися в нашій історичній правоті — 1051, 1147, 1415, 1467, 1621, 1791, 1917-1921, 1942, 1989, 1991-1992 рр. Ці історичні віхи стали важливим доказом того, що ми знаходимось на істинному шляху і попереду цього руху з посохом в руках, як провідник ідете Ви, Ваша Святосте, долаючи терня та першкоди.

Якось так сам Бог розпорядився, що ми є очевидцями доленосних подій на зламі ІІ-ІІІ тисячоліть. Проведімо історичну паралель і побачимо, що наші предки-співвітчизники тисячу років тому жили так само у вирішальний час, коли Русь-Україна християнізувалась і просвітлялась Христовою вірою. Перед нашими співвітчизниками стояла проблема ідентифікації та утвердження в нових християнських вимірах. Ми ж сьогодні через більш як тисячу років утверджуємо ідею Помісної Української Церкви. Символічно, що це відродження сталося після святкування 1000-ліття Хрещення Київської Руси-України.

Без сумніву символом цього третього відродження у ХХ ст. є Ви, Ваша Святосте. Українська церковна історія ще оцінить Ваші труди і подвиги, але вже сьогодні ми можемо сказати, що своєю повсякденною працею, любов’ю до Богослужіння, Ви надихаєте нас до архипастирської праці. Ви є взірцем справжнього пастиря, який постійно чує голос Христа Спасителя «Симоне Іонин! Чи любиш ти мене?..Паси ягнят Моїх!» (Ін. 21, 15) Вже майже 45 років (ось у травні наступного року ми цю дату відзначатимемо), Ви стоїте на орлеці Київської кафедри. Це значуща дата, особливо, якщо пригадати, що ніхто із списку Київських митрополитів стільки років не очолював нашого першосвятительського престолу.

Хай у це святковий день, день Собору Волинських святих, Господь обдарує Вас своєю милістю і щедротами. Нехай Його щедродайна рука підтримує Вас і допомагає Вам нести хрест патріаршого служіння на благо нашої Помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату.


На многії і благії літа!


+Димитрій,

Митрополит Львівський і Сокальский 

 

Рекомендуємо відвідати


knopka

77

 Dumutriy_Rostovskiy

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

des_ch6

 

 

 

 

 

Mazepa